fbpx

Kehapsühhoteraapia

2 tundi 100€

Kas Sul on kroonilised valud? Kas koged tihti rahulolematust? Kas kellegi käitumine põhjustab Sinus negatiivseid tundeid?

Saa vabaks välistest mõjudest. Õpi enda vajadusi ise täitma. Ole terviklik.

Energia ei teki ega kao. Kui Sinus tekib impulss (vajadus, emotsioon), siis ka see ei kao iseenesest, vaid vajab lõpuleviimist. Paraku on meid treenitud oma impulsse hoopis alla suruma. Selliselt jäävad nad meie kehasse ja väljenduvad negatiivsete mõtete ja füüsiliste sümptomite kaudu. 

Leia enda kehasse kinni jäänud impulss. Märka, kuidas see impulss Sinu reaalsust negatiivselt mõjutab. Mõista enda keha käitumist, kui see impulss aktiveerub. Õpi tehnikaid, kuidas aidata sellel impulsil oma eesmärk saavutada ning Sinu kehast väljuda. 

Näidustused

Kehapsühhoteraapias töötatakse kõigi teemadega, mida eluprotsess hõlmab:

  • Füüsiline tervis – üldine tervislik seisund, liikumine, organismi talitlus, hea uni, energia dünaamika jne;
  • Psühholoogiline tasand – tunded, mõtted, õppimine, kehaväljendus, käitumine, enesehinnang jne;
  • Võime tegutseda ja olla loov – suutlikkus integreerida arenguga seotud ja muud traumad rõõmu ja voolavuse kogemuseks;
  • Sotsiaalsed sidemed – tähendusrikkad isiklikud ja ametialased suhted;
  • Kontakti ja puudutuse toetamine – võime arendada personaalseid ja intiimseid suhteid;
  • Elu- ja looduskeskkond – vabadus, füüsiline ja rahaline turvalisus, tervishoid, looduse tunnetamine;
  • Tervikliku inimese potentsiaali avaldumine.

Toimemehhanism

Emotsioonid ja tunded kutsutakse esile ja nende väljendamiseks luuakse turvaline keskkond. Nende emotsioonide ja tunnete juurte uurimine ning selle avastamine, kuidas inimene neid oma keha-meele süsteemis hoiab, aitab sageli leida harmoonilisemat lõimumist oma praeguses elus.

Kehapsühhoteraapia käsitleb inimese terviklikkust – isikuomadusi ja ainulaadset potentsiaali. Sellest usaldusest meie loomupärase armastuse, headuse, loovuse ja enesetervendamise võime vastu tegeleme takistuste ja piirangutega, millega inimene silmitsi seisab, et neid omadusi vabalt välja arendada ja liikuda eneseteostuse poole – nii isiklikult kui tööalaselt.

Kehapsühhoteraapia seansi ajal taasluuakse erinevaid situatsioone nii ehedalt kui võimalik. Selleks kasutatakse erinevaid vahendeid, mis imiteeriks või toetaks impulsi väljendumist. Terapeut võib võtta kellegi rolli, et käivitada ja võimendada vajaliku ilmumist. Samal ajal terapeut ka juhib, selleks on ta koolitatud olema vajadusel kahes rollis korraga.

Kehapsühhoteraapia teeb tööd inimese kui isikuga, kes kogeb oma elus füüsilist või emotsionaalset ebamugavust. Tehnikad on nii sõnalised, emotsioone väljendavad kui ka keha kaasavad. Töö tulemusena vabaneb kogemuste allasurumiseks vaja läinud energia ja muutub hoopis inimese enda sisemiseks jõuks.

Taust

Kehapsühhoteraapia programmi rajaja Siegmar Gerken, PHD, ECP, HP (psühhoteraapia) õppis psühholoogiat, haridusteadust ja antropoloogiat. Ta õpetas JFK ülikooli somaatilise psühholoogia osakonna, Santa Barbara Graduate Institute’i, Esaleni Instituudi ja Käitumuslike Teraapiate Instituudi Hamburgis.

Nüüd õpetab ta üle maailma ülikoolides ja erainstituutides psühhosomaatiliste protsesside omavahelisi seoseid, mis manifesteeruvad kehas emotsioonide, vaimu, tahte ja teadvuse tasanditest.

Tema teadustöö inimenergiavälja alal koos prof F. Poppiga ja meie keha-meelevälja psühho-emotsionaalsete seisundite kohta avas uusi teadmisi teadlastele ja praktikutele. Ta on EABP teaduskomitee kaasasutaja, õppejõud, terapeut, koolitaja ja juhendaja.

Allolev video annab Siegmar Genken põgusa ülevaate prühhoteraapia põhimõtetest. Eestikeelse tõlke jaoks vali Youtube´i seadetest subtiitrite automaattõlge eesti keelde.

Küsimuste korral kirjuta e-mail holistic@healing.ee või helista +372 53 53 55 72

Broneeri